Вічний студент

Так, я знову вчуся, здобуваю нову професію, професію, яка дасть мені змогу літати…кожен день, по всьому світу! Скоро горобчик розправить свої крила 😉

А зараз навчання, по 6 годин в день, кожен день, крім п’ятниці. Дуже інтенсивне та інформативне! Суттєва різниця з навчанням на Україні в рівні викладачів. Кожен, хто читає нам якісь лекції, досконало володіє ораторським мистецтвом, вміє захопити увагу і повністю поглинути в тему, яка викладається. На такій лекції не поспиш, нема можливості навіть подумати про щось зайве… Я дивлюсь на цих викладачів і насолоджуюсь мистецтвом!

Основні з них – це Паскаль і Саша.
Паскаль перший наш інструктор. Викладає Cabin Services. Пам’ятаю в перший же день, як з ним познайомилися, я зрозуміла, що нам дуже пощастило! Він сам родом із Франції, тому говорив з цікавим французьким акцентом – лейдІІІс ( наголос і затянуте “і”), імпосібіііль… Мене називав Аліна на французький манер, бо французи переважно не вимовляють “Н” на початку слова ( Halyna). Ще його коронні слова: “ку-ку” – чокнутий, “super star” – супер професіонал, хтось крутий))… З ним було багато сміху і веселощів, а разом з тим море цінної інформації як про нашу професію, так і про життя в Досі, менталітет людей… Мені він своїми повадками дуже нагадуває героя з “5го елементу” – темношкірого співака, який ходив з великим мікрофоном і двома дівчатами під ручку… (Хто дивився фільм, знає). Що найбільше подобалось, це його чарівний мішечок. Після кожної самостійної роботи тим, хто написав на 100%, він давав можливість витягнути з нього якийсь солоденький сюрприз, а деколи дарував подарунки всім. Цікаво було спостерігати за його обличчям в цей момент, стільки радості йому воно приносило! Така дрібничка, а так приємно!
Курс тривав 3 тижні, по завершенню ми писали екзамен, а потім кожному з нас він говорив свої персональні відгуки, поради. Приємно було почути похвалу, воно мотивує.
Наступний інструктор – Саша з Індії. Викладає Safety (безпека), предмет досить складний, але завдяки Саші, ми дуже гарно його засвоюємо. Він вміє зробити акцент на основному, дуже гарно пояснює складні речі опираючись на логіку, часто жартує, розказує різні приклади з життя. З ним в нас вже було 2 екзамени (які я здала на 100%) і боротьба з вогнем (виїжджали в спеціальний навчальний центр, де кожен по черзі в “костюмі Маріо”, шоломі і з вогнегасником гасив пожежу). А ще буде евакуація з літака в холоднющу воду… Для цього ми всі полетимо в Дубаї в спеціальний тренувальний центр.

..“ніколи не боялась літати, а тепер мені стає страшно…, коли розумію скільки відповідальності на мені і від найменшої помилки можуть загинути люди… А якщо я злякаюсь в такій ситуації і все забуду?!?… Мені тільки від того, як він розказує, сльози на очі навертаються… І коли дома вчу і уявляю, як я буду це все виконувати, то аж мурашки по тілу…” це я писала в листі на початку курсу. Тепер, завдяки Саші страх пройшов, появилось впевненість. Він каже, що в екстремальних ситуаціях ми накидуємо плащ супергероя і перетворюємось з чарівних леді в універсального рятівника – пожежника, лікаря і навіть сапера…
Дай Бог, щоб таких ситуацій не було!

Чим подобається навчання? Воно інтерактивне – з презентаціями, роботою в групах, живим обговоренням… Нам показують різні відео, маємо можливість потренуватись в спеціальному макеті (в повний розмір) літака. Викладачі не огорожують себе трьохметровою камяною стіною, завжди готові допомогти і не залякують, відчувається, що вони з нами за одно, хочуть щоб ми знали матеріал і сприяють тому. В цьому теж бачу різницю з українським навчанням, де йде постійна боротьба студента з викладачем, де завжди на екзамен дають 2-3 теми, які взагалі ніде не можна знайти, а деякі викладачі відверто лякають і відбивають охоту до навчання.

Сьогодні вихідний, час для останнього шопінгу в цьому році, час купити продукти на олівє ))) і ще якісь новорічні атрибути.

Купити б снігу і квитки на літак рідним і друзям…

Ці зимові свята без теплого сімейного затишку, без веселої компанії друзів, без шампанського (в країні заборонений алкоголь), без куті, ялинки…. Так далеко це все…

Міняю свої традиції і даю можливість новим змінам прийти в моє життя…

Posted via LiveJournal app for iPhone.Comments:

Leave a Comment