Краса, яка врятує світ

537070_4862640156581_297583685_n

Я присвячую цій темі цілий розділ тому, що краса врятує світ, хоч як не банально це звучить. Так-так, врятує! Але не та краса, яку показують на Міс Світу 😉 Краса душі, серця, краса людських відносин, справжніх почуттів, краса очей, що випромінюють щастя, краса спрацьованих рук старої людини, краса наших вчинків…  Треба лише відкрити свої очі, оглянутись по сторонах і ви самі все це побачите і мимоволі посміхнетесь.

Як же найти і відкрити красу в собі? Як же запалити в собі те світло, яке буде просвітлювати твій шлях, коли навколо стільки негативу?

Можна піти механічним шляхом ))

Моя мама завжди повторює: в здоровому тілі, здоровий дух – ще одна проста істина! Почніть з тіла! Хай в ньому поселиться життя!

І перший пост в цій темі я присвячу йозі. Чому? Йога це перевірений на власному досвіді метод тримати душевний і фізичний стан в гармонії.

Відкрила для себе йогу, ще коли була офісним щуриком. Три рази на тиждень після роботи спішила в другий кінець міста на заняття. Спочатку вам ті всі пози будуть здаватись дуже неприродними і надуманими, але згодом ви зрозумієте, як вони (закарлючені пози) допомагають розкрити канали для потоку позитивної енергії. Я, як людина звикла до більш активних видів спорту, просто засинала спершу…) А улюбленою позою для мене була Шавасана,(або поза трупа))), коли в кінці заняття можна просто полежати нерухомо 5-10 хв з закритими очима. Але от після заняття за плечима виростали крила – справжня легкість і енергійність.

Тепер для мене йога теж відіграє важливу роль. Вона рятує не тільки від виснаження, але й від спинних болів (професійна болячка стюардес, та й багатьох офісних працівників). З моїм ненормованим графіком ходити на групові заняття зовсім немає можливості, тому вже давно займаюсь вдома через відео-уроки youtube. Там можна знайти будь-який рівень: від початківців до професіоналів, можна підібрати уроки на будь-який смак, з будь-яким тренером.

Мені припали до душі уроки Ekhart Yoga, там тренер гарно пояснює, не спішить і має уроки під різні запити, в залежності від того, що саме вас турбує. Єдиний мінус (для мене це тільки плюс), що заняття на англійській мові, тобто бажано володіти мовою хоча б на середньому рівні. У всякому разі ви легко зможете знайти йогу і українською, просто ввівши слово “ЙОГА” в пошуковій стрічці YouTube.

А для підтвердження сказаного пропоную переглянути відео, на якому справжня краса людського тіла в русі, пластиці, гармонії…

http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_kComments:

3 коментарі

 • Andy сказав:

  То правда на рахунок того що часто достатньо просто розслабитись і подовитись навколо себе. Але тут всеж головне розслабитись що і дається найтяжче.

  А я наприклад для підтримки душевно- тілесного балансу використовую плавання кролем – це коли лежиш на животі і видихаєш повітря в воду а через кожні кілька гребків повертаєш голову і вдихаєш знову. Мене це чомусь неймовірно розслабляє) Можливо тому що мені подобається відчувати себе земноводним)

  А ще цього літа пробував ходити в велопохід з палаткою то дуже сподобалось спати в ній) бо коли вночі лежиш і відчуваєш рельєф землі то можна уявити що ти до неї наче прилип і це дуже цікаве відчуття. Правда якось швидко звик до цього)

  А от про йогу давно чув, але до цього в мене просто шось вкоренився якийсь стереотип що це нібити шось несерйозне і взагалі для дівок) і думаю так в багатьох. Хоча з іншої сторони читав що використовують і для дуже вже серйозних речей всяких – типу для концентрації і упраління свідомістю. І отут воно мені щось і неясно)

  • admin_miss сказав:

   Дякую, що уточнив, що таке кролем, бо я вічно плутаюсь в тих стилях… Плаваю тільки жабкою))) Але це дуже гарно виглядає збоку, той ваш кріль))) може навчусь колись. Вода неймовірно розслабляє, вона ще й силу надає одночасно!

   Про злиття з поверхньою, на якій лежиш, це теж одна з ідей йоги, про відчуття як твоє тіло всією масою на неї “давить” і часто використовується в порадах про боротьбу з безсонням. (я того начиталась багато, бо, як справжня стюардесса, часто борюсь зі сном в різних куточках світу і часових поясах) . Бачиш, а ти до того дійшов інтуєтивно!

   Йога – це круто, повір! Це найкращий подарунок, який можна зробити своєму тілу вранці. І разом з тілом просипається душа, вона розквітає.
   Є якийсь стереотип, що це жіноче (я б напевно теж більше хотіла, щоб мій хлопець займався східними бойовими мистецтвами, а не йогою). Але найчастіше роблю йогу по відеоуроках, які проводять саме чоловіки, їм це краще виходить, гарно показують, гарно пояснюють, не знаю насправді в чому причина. Раджу спробувати, а тоді вже вирішувати для дівок воно, чи для пациків;))

   • Andy сказав:

    “Пацики” мені недуже подобається, а от “дівки” це наче щось з фолькльору)
    Я якось зовсім трохи цікавився темою фрідайвінгу то там говорили що без йоги далеко в цій сфері не зайдеш. Але наскільки я розумію є йога як масовий продукт і є йога як вчення яке тобі викладуть хіба ексклюзивно. Але в мене в будьякому випадку є настрой спробувати. Ну і якщо ще і ти рекомендуєш то тимбільше)

    В мене тоді було дивне відчуття що я такий малий прилип спиною до такого величезного обєкту і наче відчув землю як гігінську живу істоту і пережив якесь єднання з нею. Дивне відчуття)
    Якнамене людина частіше повинна спілкуватись з природою бо там джерело великої сили і наші корені врешті.

Leave a Comment