7 порад для майбутніх мам

На днях заглянула в свій ЖЖ, побачила його в закладка на комп’ютері та й вирішила зайти. І не могла відірватись від читання. Я вела його, як щоденник, записувала думки, враження про свої подорожі і нову професію. (Тепер всі записи я перенесли на сайт, але на ЖЖ воно читається якось по-особливому.) Аж пройнялася ностальгією. Я тоді так захоплено пізнавала Світ, стільки всього було нового і незвіданого.

Тепер я так захоплено спостерігаю, як пізнає Світ моє маля, як все для нього нове і цікаве, як з кожним місяцем він дивує нас своїми досягненнями.

Ніколи не хочу забути той день, коли вперше почула його сміх! В мене мурахи побігли аж по шкірі. Це щось таке до неможливості зворушливе. Я чула його плач вже 100 тисяч разів, вже знала всі його інтонації. Я бачила його посмішку ще коли він був зовсім маленький, десь тиждень мав. Беззуба посмішка – то щастя, але сміх – то вже зовсім новий рівень.

От сьогодні вирішила написати 5 основних порад для майбутніх матусь, мої власні висновки після 9ти місяців у статусі мами.

  1. Дитячі речі купити до народження дитини.

Знаю, що існує забобон не купувати нічого поки дитя не народилося. Але воно так тільки в нас, за кордоном забобону цього не існує. І, повірте, з народженням дитини можете забути про те, щоб хоч 2 години потратити на шопінг, надовго забути… весь ваш шопінг буде здійснюватись набігами і більше буде нагадувати квест ніж приємне проведення часу.

Використайте занудний стан вагітності з користю. Коли навіть сил нема на йогу для вагітних, у вас точно знайдуться сили на шопінг для маляти. Ви зможете годинами думати, чи потрібна буде йому пляшечка, а ще якої розцвітки купити пеленочки, а ще якої фірми і конфігурації купити колясочку. Після народження такої розкоші вже не буде. Перші тижні дитина не злазитиме з циці і весь час потребуватиме вас. І навіть коли підросте, то все рівно шопінг не буде в списку її хобі.

Тому купіть все, поперіть, що треба, порозкладайте, звийте гніздечко, щоб пташеня комфортно в нього прилетіло.

      2. Коляска.

Можна потратити всі 9 місяців вагітності на пошуки транспорту для дитятки і так і не найти свою, бо варіантів мільйон, вибрати дуже важко, особливо тому, що в принципі не відомо від чого відштовхуватись: від функціональності, чи брендовості, чи зовнішнього вигляду, чи ….

Я шукала коляску в Англії і це ще більше ускладнило процес. Бо в Англії можна купити все, якщо чогось нема в магазині, то це можна замовити з доставкою додому. Вибір шалений. А ми купили ту, в яку обоє закохалися з першого погляду. Інтуїтивно зрозуміли, що вона наша. Дуже нею задоволені, за винятком окремих незначних нюансів (як наприклад, висота сидіння – хотілося б, щоб малюк сидів вище, а також – він зажди повернутий обличчям в сторону, куди їде, а хотілося ( в перші місяці особливо), щоб він дивився на нас, а ми на нього).

Коляску треба купувати таку, якою можна керувати одним пальцем в різні боки. Кожен раз коли будете нести 10 кг свого щастя в одній руці (бо йому хочеться до вас на руки вже і негайно), а другою, як гонщик шумахер, оминати всі повороти і перешкоди на шляху коляскою, на яку ще й навішено додатково кг 10 різних покупок… кожен раз будете глибоко радіти, що мене послухали.

А ще її має бути дуже легко складати і легко піднімати. Легко і швидко. Бо робити ви це будете декілька разів в день, часом на великій швидкості. Тоді вже вам буде абсолютно все рівно наскільки грамурно виглядає коляска, головне це простота конструкції.

3. Не робіть з дитини бога, якому поклоняються і приносять жертви. Бо дитина виросте в великого бога, а ви перетворитесь в велику жертву. Народження дитини змінює ваше життя, але не перекреслює всю вашу сутність. Робіть те, що робить вас щасливими і від того будуть радіти всі! Щаслива мама – щаслива сім’я!

Для мене базою щоденного щастя є такий набір: кава, душ, макіяж, манікюр, сонце… Це те, що потрібне мені щодня, без чого не почуваю себе повноцінно. Тут також і спорт, і спілкування з друзями, і читання, і креатив… Ті речі, без яких я – не я і, якими я не хочу жертвувати, тому що я мама, та й не повинна нічим жертвувати. Материнство – це не жертва, а дар!  Я готова 90% часу присвятити догляду за дитиною, якщо 10% я зможу присвятити собі.

І ці всі страшні історії про немиту голову, дні без душу, руки без манікюру, задрипану маму в брудному одязі, вони не будуть мати місця в вашому житті, якщо правильно розставите пріоритети і будете любити та поважати себе.

4. Грудне годування, хай воно буде вам в кайф.

Про те, наскільки воно корисне для малюка, ви прочитаєте в кожній книжці для мам, на кожному стенді в жіночій консультації. Також прочитаєте, що воно дуже корисне для самої мами. В ГВ одні тільки переваги і про це вам розкаже кожен лікар і не тільки лікар. Але що для мене особисто стало відкриттям, що це ще й дуже дуже круто. Для мене тепер це, як релакс, спа… можливість побути наодинці зі своїм коханим малюком, пообніматись, відпочити, поспати, насолодитись його милим видом, і кумедними маленькими прицьмокуваннями… але так було не завжди…

Перші 2 місяці було не так все гладко. То молока недостатньо, то маля не набирає вагу, то мене лякають, що він кине груди, то різні там мастити, температури, капельниці з антибіотиками і тд… І ще мені важко було змиритисть з тим, що так багато часу кожного дня йде на годування дитини, що я нічого не можу зробити, тільки годую-годую майже нон-стоп днями й ночами. Поки я не усвідомила, що нікому в світі я не потрібна зараз більше, ніж моєму синочку, цьому маленькому комочку щастя, який так жваво вимагає уваги.

ГВ дає можливість мамі і дитятку обніматись по декілька годин на день, повалятись разом, побути сам-на-сам. Всі справи відкладаються на потім, коли дитятко хоче гамати. Появляється поважна причина забути про все і приділити цей час дитині. Подивитись на його маленькі вушка, довгі війки, мягенькі ручки, що прикривають лице, коли хоче спати, поцьомати голівоньку.

Відстань від обличчя мами до тіла дитинки при ГВ ідеальна для того, щоб досконало вивчити своє дитя, щоб налюбуватись ним, натішитись. Він ж ніколи вже не буде таким маленьким, як сьогодні. З часом він буде все більше і більше усвідомлювати себе, як окрему істоту, яка все менше і менше потребуватиме мами. А зараз мама для нього все, весь світ, джерело життя… так задумано природою.

Веду я до того, що варто дати ГВ шанс, навіть якщо на початках, воно все досить туго йде. Потім буде легше, потім буде сам кайф!

А якщо все таки вам воно не в кайф, а в муку, то знову ж таки, не робіть з себе жертву. Дайте дитині суміш і будьте щасливі. Щаслива мама – це найважливіший інградієнт щастя вашої дитини.

5. Допустіть татка до виховання малечі.

Якщо ваш татко такий, як наш і як переважна більшість чоловіків, то він скоріш за все не читав жодної книжки по вихованню  дітей. Тому часом вам може здаватися, що він робить все не так, як треба, не так, як написав мудрий професор в модній книжці, яку ви зачитали до дір.

Але секрет виховання полягає в тому, що секрету нема. Є мільйон різних теорій, позицій, які часто кардинально протилежні. Головне для дитини, це присутність батьків, це час проведений разом, це атмосфера любові і затишку. І завдання мами розвинути і не відбити інтерес тата проводити час зі своїм дитям. Хай він не робить все, як книжка пише, хай робить, як вам здається, помилки. Якщо він поряд і малюку з ним добре, то просто відпустіть ситуацію і дайте їм насолодитись тим часом разом. Це також автоматично вивільнить вам час на різні свої справи.

Не критикуєте, не втручайтеся, не злякуйте тата.

Підіть випийте кави, зробіть макіяж, займіться собою чи тою горою зі 100 невідкладних справ.

6. Слухайте свій материнський інстинкт та інтуїцію.

Материнсво буде ставити вас кожен день перед вибором, ви відчуєте на своїх плечах велику відповідальність за кожне своє рішення щодо дитини. Ви почнете шукати допомоги в книжках і на форумах, і побачите, що там на кожне питання по 50 різних варіантів відповіді і 100 різних теорій, чому робити так, а не інак… І коли цей весь наплив інформації буде вибивати у вас ґрунт з-під ніг, просто довіртесь собі!

Ви мама і тим ви праві! Це маленьке створіння 9 місяців прожило всередині вас, ви відчуваєте його краще, ніж будь-хто. Прислухайтесь до себе, придивіться до своєї дитини, дитина навчить вас бути мамою і навіть більше. Дитина навчить вас бути кращою людиною.

Дитина навчить вас жити, навчить любити, покаже, яка вона справжня любов. Так, як люблять діти, не любить ніхто. Дитина навчить вас бути більш пунктуальною, більш організованою, бути супер мамою. Хай у вас буде класний гармонійний тандем. Хай у вас буде так, як добре саме вам.

Дуже гарно про взаємовідносини мами і малюка в перші роки життя написано в книжці Людмили Петрановської “Тайная опора: привязанность в жизни ребенка”. Там перкрасно описано, як зрозуміти потреби свого маленького бейбіка і допомогти йому бути щасливим, рекомендую!

7. Keep calm and carry on! 

Золоте правило материнства.

Часом вам буде здаватись, що живете ви в суцільному хаосі, що ви погана мама, що все летить з-під рук, що ви не справляєтесь…і багато-багато подібних негативних речей.  Деколи захочеться все кинути і полетіти десь на Балі (я так чоловіка лякаю: “Якщо одного дня я зникну, то шукайте мене на Балі: буду їсти там фрукти, займатись йогою і читати книжки…“).

І це нормально, це у всіх так! Щоб виростити людину, потрібно прикласти масу зусиль. Англійці кажуть: It takes a village to raise a child.

І як би не було важко часом, але ж як насправді круто бути мамою! Це набагато крутіше, ніж я могла собі коли-небудь уявити. Мати людину, яка так міцно і назавжди прив’язана до тебе зовсім невидимим і найсильнішим зв’язком. Мати маленького карапуза, з яким проводити весь свій час, бути в його житті найулюбленішою істотою, реготати разом, дуріти, вчитись, подорожувати… Показувати йому Світ і пізнавати Світ заново, пізнавати себе, відкривати нові грані, можливості. Бути щасливою кожного дня від одної думки про свою дитинку. Це найкраща нагорода!

Тому зберігайте спокій і насолоджуйтесь материнством у всіх його проявах!Comments:

Leave a Comment