Краса – страшна сила

Краса – страшна сила! Бажання бути красивими штовхає нас на неймовірні вчинки.
photo-1

Хтось придумав еталони красоти і ми так бездумно любимо за ними гнатися.

Чи знали ви, що в Азії 80 процентів всіх кремів з відбілюючим ефектом. Азіати мріють бути білими, тоді як ми витрачаємо енні суми грошей на засмагу, так мріємо мати шоколадний, чи золотистий відтінок… Солярії, авто загари, та навіть на моря ми їдемо саме заради засмаги, рясно стікаючи потом на пляжах. А менш заможні жителі міста ефективно використовують дахи багатоповерхівок, обливаючись при тому водою з пляшок (не чули таких історій?), або ж на балконі примають сонячні ванни (в мене якраз на таку пані виходить вікно вдома у Львові) Повірте, це дуже популярно в місті на зразок Львова, де водними стихіями і пляжами нас обділили.

Загар шкідливий для здоров’я, але ми на це закриваємо очі, бо краса потребує жертв і скільки того життя…

І всі ми знаємо як страшно виглядає дівчина намазана дешевим автозагаром…

Так само страшно виглядає дівчина, яка себе штучно вибілила. Одного разу бачила таку жіночку в літаку. Спочатку подумала, що в неї малокрів’я, так нездорово блідо вона виглядала. Пройнялась співчуттям. Це була єгиптянка. Потім побачила її руки і все зрозуміла, згадала колір шкіри любительок дешевих автозагарів. Що одне, що друге страшно, неприродньо і дуже дивно….

Кореянки, наприклад, ходять з парасольками, щоб захищатися від сонця і завжди з народження використовують сонцезахисний крем, це плюс. Але часом підбирають тонуючі засоби для лиця занадто світлого кольору і це виглядає, як маска – це мінус. Таке ж часто можна зустріти і в світлошкірих дівчат – щоправда, вони намагаються себе затемнити…

Індустрія краси напевно б збанкрутіла, якби не нав’язувала нам різні еталони красоти та успішно потім заробляла на нашому бажанні відповідати цим еталонам.

Жінки нарощують вії, нігті, волосся, збільшують груди, зменшують жир, вставляють кольорові лінзи, міняють форму носа…. Деколи це ж роблять чоловіки… Це якась невтомна гонка за невідомим ідеалом, кінця і краю їй немає, бо й ідеалу не існує.

Найідеальніші людські створіння – це діти. Подивіться на них, вони найгарніші, вони досконалі: вони відповідають посмішкою на посмішку; коли їм сумно, або щось болить, вони плачуть; вони зацікавлено дивляться на світ, радіють таким простим речам; вони справжні, вони не грають ігри, не вдівають маски, не намагаються виглядати краще, ніж є… Вони нас стільки всього можуть навчити!

Вони не розглядають себе в зеркалі, вишукуючи недоліків, та й інших не сприймають виходячи із зовнішньою красоти, вони відчувають людей, вони читають мову (несловесну, невізуальну, а якусь духовну), читають людей на зовсім іншому рівні, про який ми забуваємо, виростаючи. У нас нагромаджується так багато різних фільтрів (культурний, соціальний, професійний…), що вже дуже важко оцінити людину, як Боже створіння.

Дуже влучно про красу висловилась Одрі Хепберн. Вона казала, щоб мати красивий погляд – вмій бачити хороше в людях; щоб мати красиві губи – говори приємні добрі слова; щоб мати гарну поставу – йди знаючи, що ти ніколи не одна…

Вся краса йде зсередини.

Тому, щоб покращити свій зовнішній вид, можна просто почати робити гарні справи, можна замість чергової процедури в салоні краси віддати таку ж суму на благодійність і полюбити себе таким, яким ти є, бо створені ми досконалими і тільки наш спосіб життя здатен змінити це.

1411993387_citaty-odri-hepbernComments:

4 коментарі

 • Andios сказав:

  Діти не є найдосконалішими людськими створіннями. Діти не змогли б вижити без дорослих – без тих хто вде став більш пристосованим для виживання в цьому світі. За все треба платити)
  Закликати брати приклад з дітей це всеодно що закликати акул подивитись на коней чи восьминогів на орлів) Все в цьому світі прекрасне в своїй різноманітності і неповторності і все має свої функції.
  І взагалі легко розмірковувати про красу маючи модельну зовнішність)

  • admin_miss сказав:

   Досконалість полягає не у здатності виживання. А порівнняння про акул, коней, якось взагалі сюди не в’яжеться, як на мене… Придивись до дітей уважніше і побачиш, які вони щирі, безневинні, добрі, справжні, в них дуже багато на інтуєтивному рівні, вони просять тільки те, що потрібно їм для життя, не вимагають надмірного… А чому саме в темі краси подаю їх, як приклад, бо діти всі гарні, які б особливості зовнішньості не мали. І вся краса їхня в їхньому світлі, що йде зсередини, і яке з віком в декого приглушується…

   Ну це таке, моя особиста думка, веду свій блог і пишу тут те, що в голові, нікого ні в чому не переконую. 😉

  • admin_miss сказав:

   А щодо модельної зовнішньості – у відповідь можу сказати, що так само легко розмірковувати про мою красу, знаючи її тільки по фото 😉

 • Andios сказав:

  Нашо мені тебе для цього бачити) Раз працювала моделлю значить і зовнішність “модельна”)
  А от стосовно індустрії краси то думаю це швидше індустрія сексуальності бо зрештою якнамене більшість людей хоче бути не стільки красивими скільки відповідати певним секс-символам даної епохи які і формують певну моду. Ну а секс-символи вже відповідно формуються поточною соц-економічною ситуацією. Наприклад навряд чи зараз хтось з дівок захоче приміряти образ якоїсь там Марлен Дітріх)
  Чи знову ж таки помада на губах в жінок це ж не красиво, але сексуально)

  Ну а якщо говорити про конкретні випадки то я теж в п-сх азії помічав у них тенденцію до білизни, але тут 2 причини, а саме що історично їх знать була значно менш темношкірою (не працювали на сонці) а подруге звичайно ж голівуд)
  А от чого наші страждають загаром не зовсім розумію але як теорія думаю що він асоціюється зі здоровим способом життя і здоровям і плюс певною заможністю – від роботи на полі загар буде дещо інший) На темношкірих це вже відповідно не працює)

Leave a Comment