Мистецтво подорожі, або за 24 години побачити все!

От воно,  це трепетне відчуття, коли літак торкається шасі, ще трохи і вже можна буде вдихнути нове повітря, повітря іншої точки на планеті Земля, збагатити свої легені і кров новою інформацією.

Дорога в готель (чи інше ваше житло, тут умовно назву його “готель”) – це перше враження, дивіться по сторонах, менше говоріть, більше вдивляйтесь, розглядайте всі найменші деталі, людей, їх поведінку, їх рухи, їх швидкість. Аналізуйте, зчитуйте інформацію. В якийсь момент вас може здолати сон (якщо політ був важкий і довгий, дорога часом дуже виснажує). Не вмикайте свій телефон, і так інтернету в ньому ще нема.

В готелі  розкрийте вікна, подивіться, що у вас там, який вид подарував вам сьогоднішній день, з яким видом проснетесь завтра зранку.

Ввімкніть телефон, повідомте близьких, що все з вами добре, і відставте його в сторону. Не марнуйте час на віртуальний Світ, коли на вас чекають пригоди в новому місті. Прийміть душ, змийте всі запахи дороги, змийте втому та інформацію вчорашнього дня.

Виходити з душу можна тільки тоді, коли відчуєте себе, як нова копієчка. Сил не вистачає? Стресаніть організм, дайте йому котрасту! Почніть з теплої води, потім поверніть кран в крайнє холодне положення і придайте життя цьому дню. Повторити 3 рази, закінчити холодною водою. При цьому подумки віддати шану своєму прекрасному тілу, яке розквітає при переміні температур.

Якщо в вас вечір, то не спішіть спати. Підіть на вечерю! Справжню вечерю, не макдональдс, чи КФС. Вечерю в гарному місцевому закладі (десь точно має бути неподалік до вашого житла). За вечерею випийте бокал вина, а то і два;) Чоловікам можна пиво (жінкам теж можна, жінкам все можна;)) Не фотографуйте їжу, їште її! Смакуйте кожним шматочком, смакуйте кожним моментом цієї вечері в новому місті. Закрийте очі при першому ковтку вина (пива). Зробіть це, як в рекламі! отримайте цей мікро-оргазм.

Не засиджуйтесь надто довго, бережіть сили на завтрашній активний день. У своєму ліжку, закривши очі перед сном, уявіть поетапно свій завтрашній день в його найуспішнішому варіанті, в тому максимумі, який зможете від нього отримати. Солодко засніть в цих думках.

Ставайте зранку! В новому місті легко проспати основне! Будильник на 7. Підйом, кросівки, плеєр, пробіжка. Біжіть туди, де кличе серце, запускайте свій механізм зі спортивної нотки. Оббіжіть район, познайомтесь з місцевістю, зрозумійте де ви. Хай ці 20 – 30 хвилин будуть вашою “медитацією” в такому нестандатному виконанні. Подумайте про те, куди ви біжете, до чого, яка ваша ціль, яка ваша мрія. Подумайте також від чого втікаєте, що лишаєте позаду.

І не забудьте подякувати тілу за його сумлінну працю. Уявіть, як воно омолоджується з кожним кроком, як швидко рухається кров по венах, насичує організм киснем, все оживає, як скорочуються м’язи, як виділяється піт і з ним виходить весь негатив і болячки.

IMG_9831_01

IMG_6918_01

Відчуття після бігу – найкраща нагорода за потрачений ресурс. Не тільки фізично, але й морально, відчуваєш себе сильнішим, продуктивнішим, успішнішим.

Не тратьте багато часу на сніданок. Хай він буде мегакорисний і мегапоживний, хай в ньому буде місце гарній каві і солодкому, або ще чомусь, що саме вам приносить задоволення. І тут обов’язково дотриматись балансу: рівень насолоди повинен перевищувати рівень грішності, інакше почуття провини може затьмарити ваш день!

IMG_8166_01

Цей круасан з В’єтнаму я ніколи не забуду. На фото я якраз пристрасно описую, як сильно його люблю і як тішусь, що все таки наважилась на цей грішок, бо цей круасан робить мій ранок ідеальним! І так я грішила кожного ранку поки жила в тому готелі…

Оберіть орієнтир в місті, до якого прямуєте, певний об’єкт з Тріпедвайзора, який цікавить вас більше, ніж інші. Це не обо’язково має бути найвідоміша пам’ятка архітектури, як, наприклад в Парижі – Ейфелева вежа, в Куалі-Лумпур – Вежі Петронас, в Вашингтоні – Білий дім… Хай це буде район графіті десь на околицях, а може музей сумочок, а може луна парк, чи яблуневий сад… В кожного свої інтереси… Їдьте прямо туди, куди найбільше тягне вас. А зробити фото підпираючи Пізанську вежу завжди встигните.

IMG_8348_01

IMG_7981_01

Усміхайтесь до місцевих жителів, говоріть з ними по можливості, вони подарують вам справжнє відчуття міста.  Від людей йде найбільше інфрмації і найцікавіші враження про місто, не перекривайте цей канал.

IMG_1039_01

IMG_1862_01

IMG_5955_01

IMG_7093_01

В Азії можна відчути себе справжньою зіркою, люди будуть просити сфотографуватися з вами, не відмовляйте!

IMG_5976_01

Це одна з причин, чому я не люблю селфі-палок… Вони позбавлюють нас спілкування. Роздивитись по сторонах, найти потенційно хорощого фотографа, попросити його про фото, подякувати, поговорити про щось ще… Ніколи не забуду, як я в Сан Паоло вчила якогось дідуся (більше нікого поруч не було) робити фото на айфон. В мене була ідея для фото, цікавий фон, прекрасне світло, але не було фотографа… Мені здається, це був перший раз, коли він тримав в руках смартфон, але досвід незабутній;)

Є місця табу в подорожах, заклади, в які можна заходити тільки в рідному місті, або тільки в екстрених ситуаціях в подорожах. Це Макдональдси, Старбакси, Піцца Хати, Бургеркінги і все тому подібне! Не будьте занудами, ризикуйте, розвивайте інтуїцію, шукайте унікальні місцеві заклади, які несуть частину культури даного регіону. Найти в місцевих джунглях поживну і смачну здобич – це справжній виклик для любителів пригод.

IMG_5846_01

А далі гуляйте, ходіть поки вистачає сил, ноги самі вас поведуть, йдіть не по карті, а туди, де тягне. Таким методом я відкрила для себе надзвичайні місця, вони мене притягують, я їх відчуваю вже. Коли вже сил немає йти, випийте десь пива, чи глінтвейну (якщо холодно), чи класного фрешу (якщо в Азії), чи з’їжте морозива (якщо в Італії). І продовжуйте мандрівку далі.

IMG_3697_01

IMG_7057_01

Обов’язково спробуйте місцеву кухню! Уникайте районів густо наповнених туристами, там надто дорого і зазвичай несмачно. Зверніть у вуличку, де мало людей, мало машин, пройдіть ще трохи, придивіться, де їдять місцеві, довіртесь інтуїції і виберіть заклад, де затишно і комфортно, де вам раді, там буде смачно. Там спробуйте щось з традиційної кухні регіону, щось те, чим славиться це місто, чи країна.

IMG_6184_01

Сувеніри. Окрема тема… Не тащіть все підряд, взагалі нічого не тащіть, воно переважно і так з Китаю… Потім буде захаращувати вам дім, припадати пилом… Купуйте тільки те, що дуже-дуже запало в душу. А найкраще, як на мене купувати те, що можна використовувати: одяг, сумки, взуття (і знову ж таки я б віддала перевагу місцевим брендам, тоді ваш гардероб буде завжди нагадувати вам про подорожі), предмети побуту, чи інтер’єру.

DSC_0028_01

Цього півня я привезла з далекої Канади, не могла пройти мимо, він чудесний! Це була любов з першого погляду!

IMG_9709_01

А ще я любила збирати гроші. Майже у всіх країнах доводилось міняти доляри на місцеву валюту, і потім я залишала купюру і монету, яка найбільше сподобалась.

Гарною традицією також  є відправляти листівки батькам, чи друзям з різних куточків Світу. Мені чомусь це завжди приносило море задоволення. І для них це був гарний несподіваний сюрприз, приємно знати, що навіть десь далеко-далеко, про тебе думають, згадують і люблять.

Найдіть в місті вежу, чи найвищий будинок, чи оглядову площадку на якійсь горі, щоб побачити місто так, як бачуть його птахи. Нова точка зору допомагає краще оцінити місцевість.

IMG_1711_01

IMG_1804_01

IMG_6052_01

IMG_6053_01

IMG_7725_01

Вечерю організуйте десь ближче до готелю, бо після насиченого виснажливого дня і після смачної їжі вам захочеться якнайшвидше добратися до затишної кімнати, де знаходиться ваше ліжко на цю ніч.

Протягом вашої подорожі багато що може піти зовсім не так, як планували. Постарайтесь зберігати почуття гумору і сприймати це, як чергову пригоду, про яку потім будете розказувати друзям і реготати. Уявіть, що знімаєтесь в комедійному кіно, в якому без курйозів просто не буває. Якщо все по плану, то навіть не цікаво, будьте готові і вдячні за всі подарунки долі. Будьте щасливі в цьому неідеальному хаотичному світі. Хай подорожі надають вам крила!

IMG_6072_01 IMG_8550_01

Знову сконтактуйте з рідними, скажіть їм, що все прекрасно і лягайте спати. Для кращого сну, коли закриєте очі, мрійте про те, про що не насмілювались навіть подумати вдень, про те, чого найбільше б хотілось, навіть якщо воно здається дуже нереальним. У сні реально все… А потім, через якийсь час, зловите себе на думці, що те намріяне почне збуватись у вашому житті. Чого і всім вам бажаю! Головне вірити!Comments:

Leave a Comment