Про стюардес

IMG_6477

Десь побачила картинку недавно про сімейний стан з варіантами відповіді: заміжня, незаміжня, розведена, вдова, стюардеса. І саме так, стюардеса – це не професія, це стиль життя, сімейний стан;) Не уявляю, як люди при цій роботі умудряються мати сім’ї і тому подібне. Життя на чемоданах, життя в небі, життя в готелях… Всі сімейні свята на роботі. В нас, до речі вже немає відчуття свята, в нас кожен будьній день може бути незабутньо святковим, а кожен святковий – робочим. Сім’ю я бачу по скайпу, по фото вже який рік підряд… Раніше це викликало різного роду сантименти, тепер стараюсь бути сильною…

Тепер я відчуваю, що в мене тут нова сім’я. Вона абстрактна, персонажі ті ж самі, а от люди, які виконують їх ролі міняються, хоч це і не міняє суті.

В моїй сім’ї завжди є кореянка, індуска, філіпінка, тайка, румунка, арабка, часом африканка, латиноамериканка, європейка. Я люблю за ними спостерігати, вловлювати характерні особливості їх поведінки, в подальшому це сприяє нашому налагодженню контакту. Сьогодні я розкажу вам про них.

Кореянка приїхала в Катар залишивши свою розвинену країну, роботу часто навіть більш високооплачувану, ніж тут, бо вона хотіла побачити Світ. А ще дуже-дуже хотіла мати доступ до всіх європейських та американських брендових речей за цінами в три рази меншими, ніж вдома (на вулицях Сеулу Прада-Гуччі-Шанель можна побачити на багато частіше, ніж в славетній столиці моди – Парижі, при тому, що в  тамтешніх магазинах їх продають в тридорого).

Кореянки дуже організовані і продумані. В них все працює, як в модному смартфоні, всі закладені програмки виконуються на “ура”. Єдина проблема, коли виникають питання, які виходять за межі програмки. Хоча і в програмах теж бувають збої, вони зависають, видають якусь незбагненну інформацію.

Часом на брифінгу бувають такі перли, що хоч бери й записуй. І я беру і записую;)))) З останніх шедеврів:
1. “- Що робити, якщо ви побачили дим в кабіні літаак під час польоту?
– Евакуйовувати пасажирів, кричучи “Evacuate! Evacuate! Evacuate!” – це напевно вона ввечір перед рейсом дивилась якийсь голівудський екшн, де відкрвають двері пасажирського літака і вискакують з нього на ходу з висоти, де вже навіть птахи не літають.

2. ” – Що робити, якщо в пасажира тече кров з носа?
– Влупити його в ніс кулаком”
Це вона так мило замінила слово “pinch” на “punch”, було – “стиснути м’яку частину носа”, стало – “влупити в м’яку частину носа”

Небезпечні ці жінки, страшно з ними літати. Бачите кореянку на борту, моліть Бога, щоб все пройшло гладко!

Але попри курйози на брифінгу, на типовому рейсі, без нестардартних ситуацій, кореянка сумлінно працює, чемно виконує всі правила, всі стандарти компанії. Вона не робить помилок до того моменту, коли треба вийти за рамки правил, процедур і включити “common sense” або “human touch”.

Про них в наший компанії ходять найвеселіші історії. Як наприклад, пасажир бізнес-класу попросив в стюардеси покривало, вона чемно йому принесла і побажала “спочивайте з миром” (“rest in peace”). Пасажир виявився з тих ще вразливих (коли купуєш квиток в бізнес-клас, почуття гумору лишається вдома), тому звичайно накатав скаргу в офіс.

В кореянок загалом великі проблеми з англійською, саме з вимовою. Особливо це проявляється на тому ж таки брифінгу, коли нам задають питання про літак, про першу допомогу і все таке… Вони ніби спеціально говорять так, що слова важко розібрати, тому і не ясно, що вони говорять. Я взагалі нічного не розумію, але видно супервайзери натреновані за роки роботи. А от вже, коли вся робота в літаку зроблена, то в них прорізаються досить непогані здібності до спілкування.

Кореянок я люблю, в них є чому повчитись. Вони завжди володіють достовірною інформацією про готель, в якому ми зупиняємось, про цікаві місця, які варто відвідати, про їжу, яку треба спробувати, ну і звичайно про всі шопінг моли в радіусі 100 км від готелю. Мені цікаво з ними спілкуватись, часто вони дуже кумедні, нагадують мені мініонів, милі створіння))))

В кореянок є одна здатність, якій я дуже заздрю. Вони можуть заснути за 5 секунд, коли є вільний час, просто відрубуються, повністю відключаються від всього і вся. В автобусі, коли ми ще тільки їдемо на рейс, ще ніби й не змучені, кореянки вже сплять з відкритим ротом. Та я навіть в своєму ліжку при повній тиші, темноті і всіх необхідних умовах часом ще годину-другу даю лад думкам перед тим як заснути… Вони також можуть проспати 24 години на лейовері не покидаючи своєї кімнати, але це вже інша історія.

Кореянки рідко бувають красунями, але завжди дуже доглянуті. Індустрія краси в Кореї розвинена чи не найкраще в Світі. Кожна кореянка мріє мати великі очі, маленьке обличчя, білу шкіру, європейський ніс. Шкіра в них справді сніжно-біла, найбіліша серед всіх азіаток. А щодо очей, обличчя та інших нюансів азіатської зовнішньості, то це все теж успішно фіксується завдяки пластичній хірургії, яка серед кореянок дуже популярна. Недавно літала з дівчинкою, яка зробила собі ямку на щоці;)) А ще одна – збільшила лоб, видаливши лазерем зайве волосся на голові (повірте, це дуже дивно виглядає)

Повна протилежність кореянкам – це індуски.

Кореянка не любить індусів, всіх починаючи від пасажирів, закінчуючи стюардесами. Індуска не любить кореянок. Індуси за кількістю займають перше місце за кількістю серед стюардес нашої компанії. Кореянки – друге. Це напевно і є одна з причин, чому вони не любляться.

Індуска належить до одної з двох національностей, які безперестанку говорять. Починає говорити з моменту, коли заходить в автобус, який везе нас на роботу, і, здається, кінця і краю немає тому безперервному потоку інформації. Хто чув індійську мову, знає, як швидко вони тараторять, час-від-часу встявляючи англійські слова. Єдине спасіння для мене в таких поїздках на роботу – це навушники…

Індуска багато сміється, багато посміхається. В них варто повчитись відношенню до життя. Це напевно, найщасливіша нація, яких я зустрічала. Ще досі пам’ятаю, як під час мого першого і найдовшого візиту в Індію, коли я ще була моделлю, в середині липня в Нью Делі почався сезон дощів. Все місто потонуло в річці брудно-бежевого кольору, машини стояли, страшні корки… А люди на вулицях радісно гуляли під дощем, сміялись, мало не пританцьовуючи. Щастю їх не було меж! То ж треба вміти так радіти явищу природи!

Індуска буває надзвичайно красива: блискучі чорні очі, пухлі губи, миловидне обличчя, густе чорне волосся. У всіх індусів дуже тонка кістка, але надмірна худоба не є ознакою краси в Індії (худих жінок вважають хворими), тому вони не відмовляють собі в їжі і округляються в філейних частинах тіла, при тому зберігаючи худі ноги і руки.

В нас є ще багато інших націальностей схожих на індусів, але індуску я завжди впізнаю по капронах 😉 Вибачте за ці всі мої різні тонкощі, може це не надто толерантно з мого боку, але натура така, я люблю все і всіх розглядати і аналізувати ;)) В той час, коли кореянки, багато європейок і я в тому числі літають в спеціальних медичних компресійних колготах (до речі, і всім вам рекомендую для краси і здоров’я ніг, якщо ви часто літаєте ), індуски носять колготки найнижчої якості, їх колись за 5 грн продавали (дівчата знають), вони зморщуються і зовсім не прикрашають ногу.

Індуска гарна від природи, але часом недоглянута, не надто переймається їжею, тому шкіра покривається прищиками…, економить на догляді за собою, любить себе такою, як є і ні в чому собі не відмовляє.

Індуска гроші не финькає. Зате вона добре знає, за який рейс нам найбільше платять (це залежить від годин в повітрі і цін на харчування в конкретному готелі, де ми зупиняємось). Індуска літає туди, де найбільше платять на харчування, при тому везе з собою свою індійську їжу і з готелю не виходить. На екскурсії не ходить, шопінгом не переймається, на їжу не витрачається. Індуска збирає гроші на весілля…

В традиційній індійській сім’ї, щоб вдало видати доньку заміж треба мати дуже гарне придане. Батьки підбирають чоловіка, а потім він виставляє свої умови, що він хоче – квартиру, машину, гроші. Якщо батьки не задовольнять всі вимоги, на їхню доньку чекає не дуже солодке життя. Це все мені розказували дівчата, багатьом з них батьками вже узгоджено весілля, лишилось тільки дозбирати гроші і можна одружуватись з цим прекрасним незнайомцем.

В роботі вони не такі дотошні, як кореянки, досить легковажно ставляться до наших правил. Вони починають літати з віку 19 років, тому приходять до нас з великим досвідом роботи в інших менш престижних авіалініях, завдяки чому швидко просуваються по кар’єрній драбині. І це одна з причин, чому індусів недолюблюють тут.

Ще одна національність, яка ніколи не замовкає – це філіпінки. Вони говорять між собою на своїй швидкій мові, говорять з іншими по англійськи з акцентом, говорять самі з собою, просто так у простір;). Вони ніколи не перестають говорити і роблять це так само швидко, як індуски.

Філіпінки веселі, усміхнені, простодушні, працьовиті переважно. В них гарна шкіра, великі губи, приємні риси обличчя. Вони люблять дорогі речі, тому заводять бойфрендів, краще два, один в Манілі, один(два) в Досі і радо розказують на рейсах про свої романтичні пригоди. Вони дуже гарно співають і милозвучно читають оголошення в літаку. Загалом філіпінський акцент англійської приємний для вуха. І, як на мене, філіпінці найкраще підходять для роботи в сервісі. В Досі їх дуже багато, у всіх закладах, всіх ресторанах, є люди з Філліпін. Вони дуже ввічливі, уважні, турботливі.

Тайка
Тайки дуже гарні бувають. Вони досить тихі, скромні, усміхаються виключно там, де треба. Ідеальні стюардеси, ідеальні для сервісу, працьовиті, не вибагливі, не звикли скаржитись, не вміють сваритись, делікатні і ввічливі. Маленькі, худенькі і сильні. Тайки не тратять гроші на дурниці, про бойфрендів не розказують, але брендові речі теж люблять. З тайок напевно будуть добрі дружини: гарні, охайні, працьовиті, невибагливі, спокійні. Але їх не так вже й легко зрозуміти, можуть образитись невідомо на що і замкнутися в собі, дуже сентиментальні натури. Моя зі мною вже 2 роки не розмовляє)))) в мене сусідка тайка, звати Камольвара. Яке ім’я, такий і характер, неопізнана східна душа…

Румунка любить драму, десь так само сильно, як її люблять араби, тому вони добре находять спільну мову, заводять романи, влаштовують справжнє кіно. Румунка пробивна і самовпевнена, краще не переходити їй дорогу, бо це саме те, чого вона чекає для можливості атаки. Але разом з тим вона працьовита, відповідальна, виконавча.

Арабка (мароканка, туніска, єгиптянка) найлінивіша стюардеса на борту літака. Вона вміє гарно говорити, не говорити, а щебетати, вміє бути милою і прекрасною, але не завжди хоче. Вміє нічого не робити так, щоб їй за це ніщо не було, дуже майстерно! Арабка розумна, кмітлива, з малечку знає 3 різні мови і вільно перескакує з мови на мову. Арабка знає, як бути жінкою. Вона не знає, як заощаджувати, але ніколи не відмовить собі в найкращих парфумах, розкішному одязі, смачній їжі. В арабки має бути свій хабібі, який буде любити драму так, як любить її вона, любов якого буде вимірюватись ціною подарунків, якій він дарує. Важко уявити арабку з європейцем, арабка європейця не сприймає в серйоз.

Латиноамериканка весела, галаслива, усміхнена, енергійна. Легко заводить дружбу, часто є центром уваги, має багато цікавих історій. На жаль, в нас їх не так вже й багато.

Хлопці складають 20% нашого “населення”.  Люблю, коли на борту хлопці, з ними весело і легко, завжди можна попросити щось важке підняти, завжди якісь приколи. Чоловіча компанія добре розряджає обстановку серед дівчат. 70% наших хлопців є нетрадиційної орієнтації. Це я вперше отримала можливість познайомитись з такою кількістю геїв і зрозуміла, чому кожна дівчина хоче мати друга-гея. Вони такі милі створіння, діти створені для любові))). З ними можна обсудити все, багато з них знають як за собою доглядати краще, ніж дівчата. Можуть дати поради навіть щодо стосунків з хлопцями, як себе вести і все таке… В них дуже великий досвід, такого можуть понарозказувати, що вуха в’януть. Але загалом вони позитивні, живуть в своє задоволння, креативні… Хай живуть! Дайте їм спокійно жити, може навіть стане більше традиційних сімей, якщо менше уваги будемо приділяти нетрадиційності геїв, бо, як то кажуть заборонений плід манить.

 

А взагалі багато я тут понаписувала стереотивних речей… Це як загальне арифметичне особиливостей різних національностей. Від цього ніде не дітись, ми несемо з собою культуру тої місцевості, де живемо. Але серед всіх тих національностей завжди зустрічаються люди, які суттєво вирізняються з загальної маси, ведуть себе так, як від них не чекаєш. Люблю такі випадки! Тоді починаю більше розпитувати про життя людини, дуже часто виявляється, що вона встигла пожити десь далеко від дому, перейняти культуру іншого народу. Тоді виходить цікавий мікс.

Веду я до того, що варто брати від життя максимум можливого, ризикувати, виходити за межі комфортної зони, їхати кудись, мандрувати, або просто, будучи в тому ж географічному положенні, відкривати нові грані СЕБЕ, вивчати себе, шукати себе, плисти не за течією і навіть не проти течїї, а туди де треба саме вам!

IMG_3345

Ні, я не працюю в Еміратс. Я працюю в секретних авіалініях агентом спеціального призначення, тому фото в формі, в якій проходить моє захмарне життя, я покажу вам після звільнення;)Comments:

9 коментарів

 • Andios сказав:

  Нехотів би перебільшувати достоїнства цієї форми бо її багато хто носить, але це не так вражає. Ти тут сама жіночність. Я собі як заставку на телефон поставив – надіюсь ти непроти)
  Взагалі через цю фотку тут складно ще щось коментувати)

 • Andios сказав:

  Згоден. Заставка це недобре – дівок розлякує)
  Памятаю як в Танзанії мені якось твоя фотка сподобалась і я поставив в телефон, а потому з одною лікаркою рознайомився і коли брав у неї телефон вона тебе там побачила – як вітром здуло. Я ще тоді це зрозумів)
  Недобре це.

  • admin_miss сказав:

   це вже якась віртуальна любов, аж лячно)))) Треба більше писати про свої слабкі сторони і ставити погані фотки))) бо інтернет має здатність недоговорювати всього

 • Andios сказав:

  Та прямо любов) вже. Мені здається я вже чутьчуть не в тому віці і не з тим досвідом шоб отак влюблятися нараз. Здається в мене вже є якась внутрішня кнопка на такий випадок)
  Просто люблю я жінок і жіночу красу і мені для вас компліментів нешкода)
  Особливо щирих таких, як в цьому випадку.

  • admin_miss сказав:

   “Любви, все возрасты покорны!” але вона має бути реальною! не дозволяй фото віртуальних друзів відлякувати реальних подруг!

 • Andios сказав:

  Ну так. “Любви” а не закоханості)
  Ну а взагалі ставлять же люди на заставки красиві пейзажі, фотки звірів то чому б непоставити фотку дійсно красивої жінки. Це ж естетично ніби)
  І це ж ще нічого не означає, взагалі.

 • Andios сказав:

  Доречі якщо подивитись на верхню картинку (де стюардеси стоять в ряд) то ваша форма видається мені найбільш вдалою. В ній є і водночас щось авіаційне (що робить акцент саме на авіації і виділяє від просто сервісу) і водночас щось стильне, без зайвих елементів, з закінченою думкою.

  А так взагалі – звичайно що у мене є інтерес до тебе) І думаю він зумовлений швидше не закоханістю в твою шикарну зовнішність, внутрішній світ чи образ загалом, а інтересом до твого життя яке мені чимось нагадує моє ну і першзавсе твоїм прагненням до чогось незвичайного.
  Напевне я за тебе вболіваю)

Leave a Comment